Олексіївський ліцей Хотінської селищної ради Сумського району Сумської області

Сторінка шкільного психолога

До уваги батьків!

Шановні батьки, дослухайтесь до поряд рятувальників. Повірте, виконання елементарних правил, зробить дозвілля Вашої  дитини безпечним.

09:27 31.12.2021

Поради Девіда Льюїса щодо розвитку обдарованої дитини

1. Відповідайте на запитання дитини якомога терпляче і чесно. серйозні запитання дитини сприймайте серйозно.  2. Створіть у квартирі місце-вітрину, де дитина може виставляти свої роботи. не сваріть дитину за безлад у кімнаті під час її творчої роботи.  3. відведіть дитині кімнату чи куточок винятково для творчих занять.  4. Показуйте дитині, що ви любите її такою, якою вона є, а не за її досягнення.  5. Надавайте дитині можливість у виявленні турботи.  6. Допомагайте дитині будувати її плани та приймати рішення.  7. Показуйте дитині цікаві місця.  8. Допомагайте дитині нормально спілкуватися з дітьми, запрошуйте дітей до своєї оселі.  9. ніколи не кажіть дитині, що вона гірша за інших дітей.  10. ніколи не карайте дитину приниженням.  11. Купуйте дитині книжки за її інтересами.  12. Привчайте дитину самостійно мислити.  13. Регулярно читайте дитині чи разом з нею.  14. Пробуджуйте уяву та фантазію дитини.  15. уважно ставтеся до потреб дитини.  16. Щодня знаходьте час, щоб побути з дитиною наодинці.  17. Дозволяйте дитині брати участь у плануванні сімейного бюджету.  18. Ніколи не сваріть дитину за невміння та помилки.  19. Хваліть дитину за навчальну ініціативу.  20. Учіть дитину вільно спілкуватися з дорослими.  21. У заняттях дитини знаходьте гідне похвали.  22. Спонукайте дитину вчитися вирішувати проблеми самостійно.  23. Допомагайте дитині бути особистістю.  24. Розвивайте в дитині позитивне сприйняття її здібностей.  25. Ніколи не відмахуйтесь від невдач дитини.  26. Заохочуйте в дитині максимальну незалежність від дорослих.  27. Довіряйте дитині, майте віру в її здоровий глузд.

15:10 18.03.2021

Кілька порад батькам із формування в дітей адекватної самооцінки.

Не оберігайте дитину від повсякденних справ, не прагніть вирішувати за неї всі  проблеми, але і не перевантажуйте її тим, що їй непосильно. Нехай дитина виконує  доступні їй завдання і одержує задоволення від зробленого. Не перехвалюйте дитини, але ї не забувайте заохочувати її, коли вона цього заслуговує. Заохочуйте в дитині ініціативу. Нехай вона буде лідером усіх починань, але також  покажіть, що інші можуть бути краще її.  Не забувайте заохочувати інших у присутності дитини. підкресліть достоїнства іншого і  покажіть, що ваша дитина також може досягти цього.  Показуйте своїм прикладом адекватність ставлення до успіхів і невдач. Оцінюйте у  голос свої можливості й результати справи. Не порівнюйте дитини з іншими дітьми. Порівнюйте її із самою собою (тією, якою вона  була вчора чи, можливо, буде завтра).

15:04 18.03.2021